Вторник, 23 Юни 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    23.06.2026  » Всички търсим щастието. Те ще ви разкажат защо



    Национално училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе отправя покана към всички почитатели на театъра за премиерата на спектакъла „Почти щастие“ по текстове на един от най-значимите съвременни драматурзи – Ханох Левин.

    На 26 юни (петък) от 19:00 ч. младите таланти от XI клас, специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър“, ще излязат на сцената, за да представят своя прочит на истории, които едновременно разсмиват, разтърсват и докосват. Художествен ръководител на спектакъла е Евгения Явашева.

    Всеки човек търси нещо – любов, която е останала в миналото, среща, която все отлага, смисъл сред хаоса на ежедневието или просто някого, който да го чуе. Именно тези търсения оживяват в света на Ханох Левин – свят, в който героите се лутат между мечтите и реалността, между смешното и тъжното, между надеждата и разочарованието.

    „Почти щастие“ е спектакъл за онези малки човешки моменти, които ни правят истински. За любовта, която ни променя. За времето, което не можем да върнем. За хората, които продължават да вярват, дори когато изглежда, че надеждата е останала единственото, което им е останало. Защото понякога най-голямото щастие се крие именно в пътя към него.

    В спектакъла участват Ивет Пенчева, Симон Йорданова, Ева Бахарян, Селенай Мехмедова, Детелина Димова, Преслав Цанев и Иван Иванов.

    Музикалната атмосфера е създадена с участието на Андрей Манов и Борис Цветков, а със специално участие в спектакъла се включва Антони Масуа.

    Заповядайте на 26 юни от 19:00 часа и станете част от една вечер, в която младите актьори ще ви напомнят, че всички ние сме в търсене на едно и също – макар и понякога само... почти щастие.

    АРЕНА

    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »