Петък, 26 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    24.04.2017  » 3 лъжи, които са ни втълпявали като малки
    3 лъжи, които са ни втълпявали като малки
    Източник: Thinkstock/Guliver
    През 1914 г. в лабораторията на великия изобретател Томас Едисън пламва пожар. Многогодишният му труд е напълно унищожен. Вестниците пишат, че това е най-лошото, което е можело да му се случи. Но така ли вижда нещата самият Едисън? Съвсем не. Той смята, че ми се дава възможност да промени и обнови работата си. Как това може да се съотнесе към вашия живот? Колко пъти сте мислели, че е дошъл край, а всъщност се е оказало ново начало? Песимизмът донякъде ни е втълпен от грешни уроци, които са ни били давани. Блогът marcandangel посочва най-честите лъжи, които ни учат като малки и които после ни карат сами да пречим на успеха си.

    Лъжа 1: Да започнеш отначало не е добър избор и трябва да е най-последният ни вариант.
    Абсолютно погрешно убеждение. Във всеки един момент можете да промените пътя, по който вървите. Започването на чисто е трудно, но обикновено носи повече позитиви, отколкото негативи. Никой не печели на шах, като само мести фигурите напред – понякога трябва да направиш крачка назад. Това не е провал, а израстване.

    Лъжа 2: Дискомфортът е нежелателен.
    Научени сме да се плашим от излизането от зоната си на комфорт. Дискомфортно ни е да тренираме, да се храним здравословно, да се фокусираме върху трудни задачи, да казваме не. Затова не го правим. А истината е, че повечето форми на дискомфорт ни карат да се превръщаме в по-добри версии на самите себе си, да ставаме по-силни. Колкото повече ги избягваме, толкова повече изпускаме от разнообразието, което ни предлага животът.

    Лъжа 3: Много е трудно да се отървете от лошите навици.
    Ако навиците ви не ви помагат да се развивате, значи ви дърпат назад. А ако ви дърпат назад, то е време за промяна. Процесът е много прост – който твърди обратното, просто си търси оправдания. Искате да се преборите с лош навик? Първо си отговорете на въпроса какво ви е накарало изобщо да го придобиете. Стрес, скука? Намерете първоизточника на проблема и се постарайте да го решите по по-здравословен начин.
    expert.bg

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »