Вторник, 23 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    29.03.2024  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - април


    ОБЩИНА РУСЕ

    15 – 21.04.  Община Русе • ВУ „А. Кънчев“ – Русе • Държавен архив – Русе  РУО – Русе • Регионален исторически музей – Русе
    Художествена галерия – Русе • РБ „Л. Каравелов“ – Русе

    Седмица на Стоян Михайловски

    ОП РУСЕ АРТ

    16. вторник, 18 ч.
    17. сряда, 19 ч. зала „Слави Шкаров“
    „Слуховидецът“ - музикално-поетичен спектакъл по Елиас Канети

    ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

    20. събота 19:00 ч.
    Голяма зала Доходното здание - вход свободен
    VIII Национална инициатива на Българския хоров съюз  България пее - Хоров концерт

    Хор "Св. Георги Победоносец" при ОМД Русе  
    Диригент Мина Влайкова
    Акомпанимент Божена Иванова

    Академичен хор "Sexaginta Prista – Bulgaria" при Русенски университет „Ангел Кънчев“
    Гл. диригент Пламен Георгиев
    Асистент-диригент Албена Андреева
    Акомпанимент Ина Стойкова

    Хор "Морски звуци"  при Хорова школа "Марин Чонев" Варна
    Диригент Росица Щерева
    Акомпанимент Милена Лазарова  

    Академичен хор "Ангел Манолов"  при Национален студентски дом София
    Диригент Дарена Попова

    ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО

    19. петък, 18:00 ч. Голяма зала Доходно здание
    Великденски празничен фолклорен концерт „С България в сърцето“ с участието на: ФТА „Здравец“, ФА „Русчуклийче“, ДЮФА „Зорница“, Народен хор към ДЮФА „Зорница“ и Школа за народно пеене
    Билети – каса  Доходно здание

    19:00 ч. зала Филхармония - вход свободен
    Великденски празничен концерт на Детски хор „Дунавски вълни“ при ОбДЦКИ и Дамска формация „Дунавски вълни“  при НЧ „А. Кънчев - 1901“, Русе

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
    ГОЛЯМА ЗАЛА


    3. сряда 19:00 ч.
    „Натюрморт със затлъстял племенник“ от Йон Сапдару
    Превод Лора Ненковска
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Петър Митев
    Композитор Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: Любо Нейков – гост, Дона Вълова, Роберт Янакиев – гост, Милен Димитров и
    Ивайло Драганов

    21. неделя 19:00 ч. премиера
    „Куцльото от забутания остров“ - по едноименната пиеса на Мартин Макдона
    Превод и сценична редакция Пламен Марков
    Режисьор Пламен Марков
    Костюми Петя Стойкова
    Сценография Светослав Кокалов
    Композитор Калин Николов
    Участват: Тодор Лазаров, Мая Новоселска /гост/, Цанка Цанева /гост/, Венцислав Петков, Косьо Станев, Ивайло Спасимиров, Ивана Керанова Кадри Хабил, Любомир Кънев и Петя Венелинова

    КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”

    12. петък 19:00 ч.
    „Духът на поета“ от Стефан Цанев
    Режисьор Ивайло Ненов
    Сценография и костюми Петя Боюкова
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов

    27. събота 19:00 ч. премиера
    Емоции от първа необходимост
    по “Страх и мизерия в Третия Райх” от Бертолд Брехт
    Режисьор Ева Данаилова
    Хореограф Стефан Витанов
    Костюмограф Евгения Явашева
    Композитор Христо Намлиев
    Участват: Ивайло Драганов, Кристиана Ценкова Ростислав Панков, Дона Вълова, Любомир Кънев

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ

    2. вторник 19:00 ч. Доходно здание
    Държавна опера – Русе
    Калиопа –  балет в 2 действия от Емил Табаков
    Либрето Александър Малчев
    Хореография Константин Уралски
    Диригент Емил Табаков
    Балет и оркестър на Държавна опера – Русе

    7. неделя 11:00 ч. зала Филхармония
    Музика на барока в дигиталната епоха - камерен концерт
    Янко Маринов - орган, чембало
    Росен Драганов - орган

    9. вторник 19:00 ч. з. Филхармония
    Малки солисти на голямата сцена
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Димитър Косев

    14. неделя 19:00 ч. Доходно здание премиера  
    Графиня Марица - оперета в три действия от Имре Калман
    Либрето: Юлиус Брамер и Алфред Грюнвалд
    Диригент Димитър Косев
    Режисьор Александър Мутафчиев
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера - Русе

    27. събота  19:00 ч. Доходно здание
    Лебедово езеро
    Балет в четири действия от Пьотр Илич Чайковски
    Хореография: Мариус Петипа и Лев Иванов
    Постановка и режисура Румен Рашев
    Солисти и ансамбъл от Балета на Държавна опера - Русе

    28. неделя  19:00 ч. Доходно здание
    Набуко
    Опера в четири действия от Джузепе Верди
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисьор Марио де Карло
    Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

    КУКЛЕН ТЕАТЪР

    7. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Приказка за Боби и шайка микроби  от Валентин Владимиров – Валяка
    Драматизация и режисура: В. Владимиров – Валяка
    Участват: К. Станева, Л. Русенски и М. Маринов
    Подходящ за деца над 2 години.

    9. вторник 19:00 ч.
    Публичен показ на резултатите от лаборатория  с актьорите от Куклен театър – Русе с режисьора Веселка Кунчева

    10. сряда 18:00 ч.
    Трите прасенца по английска народна приказка  
    Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Юлия Лачева
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева и Л. Русенски
    Подходящ за деца над 3 години.
    11. четвъртък 19:00 ч.
    Орфей  - античен мит по операта на Кристоф Глук
    Сценарий и режисура Тодор Вълов
    Сценография Наталия Гочева
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева, С. Станчева, Д. Пишев, И. Маринова, М. Пашов, Л., Русенски, В. Маринов
    Подходящ за възрастни и деца над 10 години.

    14. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Държавен куклен театър – Търговище
    Ново животно в гората от Мая и Митко Димитрови
    Постановка: Мая и Митко Димитрови
    Художник на сценографията Христина Младенович
    Композитор Петко Манчев
    Актьори: Д. Димитрова, Д. Караиванов и М. Алексиев
    Подходящ за деца над 3 години.

    17. сряда 18:00 ч.
    Питър Пан
    Детска театрална школа Патиланци  с художествен ръководител Деница Дончева
    Подходящ за деца над 3 години.

    18. четвъртък 19:00 ч.
    Пинокио по Карло Колоди
    Драматизация проф. Славчо Маленов
    Режисура Тодор Вълов
    Спектакъл за възрастни и деца над 7 години.

    21. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Червената шапчица по Шарл Перо
    Драматизация и режисура:
    Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография и кукли: Георги Пасев и Таня Пасева
    Музика Станимир Иванов
    Участват: И. Маринова, Р. Тотева и Х. Стоянова
    Подходящ за деца над 3 години.

    24. сряда 18:00 ч.
    Момче и вятър
    Драматизация Илия Деведжиев
    Режисура Тодор Вълов
    Сценография Стефка Кювлиева
    Участват: В. Маринов, Г. Либова, Д. Пишев, И. Маринова, Л. Русенски и Р. Тотева
    Подходящ за деца над 5 години.

    25. четвъртък 19:00 ч.
    Държавен куклен театър Бургас
    ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ: 20 години по-късно по Туве Янсон
    Театрален сценарий и режисура Петър Тодоров
    Сценография, кукли и костюми Ханна Шварц
    Музика Петя Диманова
    Хореография Петя Стойкова
    Визуални ефекти: Т. Бачев и Н. Роселинова
    С участието на: Н. Роселинова и Д. Минчева
    Глас на разказвач Ицко Финци
    Подходящ за възрастни и деца над 5 години.

    28. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Патиланци по Ран Босилек
    Драматизация Тодор Вълов  
    Режисура Дарин Петков
    Участват: Д. Дончева, К. Станева и М. Маринов
    Подходящ за деца над 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ
    ул. Борисова №39


    1 – 15.04.  Изложба на ученици от МГ „Баба Тонка“  по случай 160 години от създаването на училището

    3 – 11.04.  Сол и пипер- рисунки на Валентин Георгиев към едноименния сатиричен сборник на Хачик Лебикян
    откриване: 3 април, 18:00 ч.

    12 – 28.04. Светлин Савов - изложба Дигитална графика
    откриване: 12 април, 18:00 ч.

    17 – 5.05. Експанзионизъм. Жест - материя – знак Албино Пити, Италия  
    откриване:  17 април, 18:00 ч.

    30.04. – 14.05. Изложба на групата на художниците
    „Ателие 13“ - град  Добрич     
    откриване:  30 април, 18:00 ч.

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

    6. събота, 16:00 ч., зала „Батенберг“
    Концерт на Музикална школа „Къщата“

    15. понеделник,18:00 ч. Музей на градското всекидневие (ул. „Фердинанд” 39)
    „Trench art: Разкази от окопите“ на отдел „Етнография“

    18. четвъртък, 18:00 ч., зала „Батенберг“
    Презентация на тема: Проучвания на късноантична и средновековна крепост Кале Широково през 2023 година

    25. четвъртък, 18:00 ч. Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3)
    Презентация  за климатичните промени през годините
    Автор: гл. ас. д-р Владимир Власков


    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14
    ул. Борисова №47


    1. понеделник 19:00 ч.
    Разкази от други времена - спектакъл по книгата на Иван Станков „Вечерна сватба“
    Постановка и сценография Евгения Явашева
    Музика Васил Маринов
    Участват: Кристиана Ценкова, Ясена Господинова Асен Николов, Ивайло Драганов, Ростислав Панков и Венцислав Петков
    Билети с предварителна заявка: 0887 823 537

    4 – 18.04.   18:00 ч.
    Благоденствие - изложба живопис на Стела Александрова

    12. петък 19:00 ч.
    Споделени поляни – пантомимичен спектакъл
    Режисьор Теодор Лука
    Участват: Моника Генкова и Христиана Спасова

    25. четвъртък 19:30 ч.
    Концерт на Трима „екзотични“ музиканти:
    Николай Ом, Бъни и Косьо Кунчев
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »