Петък, 26 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    02.09.2015  » Фотопроект показва химикалите върху природата
    Брендън Сидлър, който завършва университет едва миналата година,  е отраснал в част на Ню Джърси, където според него "морето и планините се срещат". Това е място, което го е научило да цени красотата в несъвършенствата. Днес тези несъвършенства са центъра на неговата работа като фотограф.

    В цикъла му "Нечистота" фотографиите са плашещи, почти нереални, като излезли от стар научнопопулярен филм.

    За съжаление обаче местата, изобразени на снимките, са действителни, макар видимо не в същите цветове. Пейзажите на Сидлър изследват местностите около родния му Ню Джърси и реката Хъдсън, които с течение на годините са станали жертва на химикали, нефтени петна и всякакви други замърсявания.

    Младият фотограф запечатва тези тъжни гледки и след това ги полива с абсолютно същите химикали, с които те са били замърсени. 


    Той разказва пред "Хъфингтън поуст", че идеята за проекта му се родила още в университета. В началото той просто снимал и си играел с химикали върху снимката или филма. След като получил критики относно работата си обаче, той решил, че ще бъде добре да й придаде някакъв смисъл. Тогава му хрумва да проучи местата в Ню Джърси, където има химически разливания.

    "Нечистота" се оказва добър начин за него да смеси интереса си към химията с изкуството. След като снима избраните пейзажи, Сидлър започва да използва химикалите, унищожили природата им, върху самия филм. Чрез методи като смесване, напръскване, потапяне, дори оцветяване, той всъщност никога не знае какъв ще бъде крайният резултат и как фотоматериалите му ще реагират.

    Творбите, които създава, задават въпроса: Ако това са ефектите, които тези химикали имат върху лентата, то тогава какви са те върху природата?

    Проучване на природозащитната агенция EPA в САЩ от 2014 г. показва, че из щата Ню Джърси има 1770 случая на замърсени води и разливи, като най-честите токсини са арсен и фосфор. Със снимките си Сидлър помага на хората да видят нагледно как такива екологични кризи бавно, но сигурно нарушават естествената околна среда.


    В момента младият фотограф използва активно социалните мрежи, за да разпространява снимките си. Идеята му е накрая да събере най-харесваните фотографии и да ги превърне в книга с помощта на платформата за събиране на средства Kickstarter.

    "Смятам, че повечето от снимките ми са силни и ефектни. Обичам цветовете, които хващат окото и изпъкват от околната среда. Харесвам и колко непредвидими са резултатите ми и как когато много контрастиращи цветове остават по негативите, за да създадат забавни комбинации. Освен това обичам и нарушената симетрия. За мен всичко се крие в несъответствието, за да може всяка част от снимката да е нова и неочаквана", обяснява Сидлър пред "Хъфингтън поуст".
    dnevnik.bg
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »