Четвъртък, 30 Юли 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    30.07.2026  » Монтесори подходът помага на деца със СОП


    Сдружение „Теосис“ продължава да прилага метода Монтесори в работата си с деца и младежи със специални образователни потребности, като създава спокойна и подкрепяща среда за учене и развитие.

    Под ръководството на Монтесори педагога Ина Ганева участниците работят със специализирани образователни материали, които насърчават любопитството, самостоятелността и ученето чрез практика. Всяко дете се развива със собствено темпо според своите възможности и потребности.

    Заниманията подпомагат развитието на концентрацията, фината моторика, логическото мислене и уменията за вземане на самостоятелни решения. Освен нови знания, децата изграждат увереност, социални умения и по-голяма независимост в ежедневието.

    От „Теосис“ споделят, че основната им цел е всяко дете да получи шанс да разгърне своя потенциал, като акцентът е върху неговите силни страни и личен напредък. Организацията ще продължи да развива съвременни подходи, които подпомагат пълноценното включване на децата и младежите в обществото.

    АРЕНА

    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »