Вторник, 28 Юли 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    28.07.2026  » Басейнът пак се отлага, строителят поиска още милион


    Вместо плувният комплекс в Парка на младежта да отвори врати в края на юли, както предвиждаше последният срок, строителството отново влиза в познатия сценарий – ново удължаване и ново искане за още пари.

    Крайният срок по шестия анекс изтича на 31 юли, но вече е ясно, че и той няма да бъде спазен. Това означава, че предстои подписването на седми анекс, с който завършването на обекта за пореден път ще бъде отложено.

    Като причина за последното забавяне беше посочено присъединяването към „Топлофикация“, но въпреки че свързването вече е извършено, обектът продължава да не е готов за експлоатация.

    Паралелно със забавянето изпълнителят „Бодиак Инженеринг“ вече е изпратил официални писма до Община Русе и до „Общински пазари“, с които настоява за допълнително финансиране в размер на малко над 1 милион евро

    Каква част от тази сума би могла да бъде призната предстои да стане известно, но още отсега е ясно едно – ако искането бъде удовлетворено, това ще означава нов сериозен разход за общинския бюджет.

    Така, след шест удължавания на срока, без да бъдат налагани санкции за просрочието, строителят на практика поставя общината пред ново изпитание - или да осигури още средства, или проектът да остане незавършен още време.

    Окончателното решение няма да бъде лесно. Всяко увеличение на стойността на договора трябва да бъде одобрено от Общинския съвет, а предвид размера на исканата сума - малко над 1 млн. евро, темата със сигурност ще предизвика сериозни дебати. 

    АРЕНА

    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »