Куклен театър – Русе и Регионална библиотека „Любен Каравелов“ обявиха победителите в съвместната си инициатива „Светът на книгите и кукления театър“ , която обединява света на изкуството и литературата в едно вдъхновяващо преживяване за децата.
За изминалия месец октомври титлата „Най-активен зрител“ в Куклен театър – Русе си поделиха трима млади почитатели на сценичното изкуство – Лазар Хаджийски (3 год.), Захари Хаджийски (6 год.) и София Димитрова (3 год.) . Те печелят отличието с равен брой посещения на представления на театъра и впечатлиха екипа със своя ентусиазъм и любов към кукленото изкуство.
В знак на признателност победителите получават читателска карта за Регионална библиотека „Любен Каравелов“ , специална обиколка из потайностите ѝ , списание „Бърборино“ , предоставено от издателство „Фют“, както и сувенирни подаръци от Куклен театър – Русе . Наградите са символ на връзката между книгите и театъра – два свята, които вдъхновяват, учат и разпалват въображението.
От своя страна библиотеката също отличи своя „Най-изявен читател“ за месец октомври. Победител е Михаела Мъглова ( 9 год.), която с любовта си към книгите и активното си четене заслужено грабна титлата. За награда Михаела получава безплатен билет за постановка в Куклен театър – Русе , където ще може да се наслади на още една вълшебна среща с изкуството.
Инициативата продължава и през месец ноември , а всички малки зрители могат да се включат лесно в надпреварата за следващото отличие. При закупуване на билет за представление е необходимо да се вземе специален талон от касата на театъра, да се попълнят данните на детето и да се пусне в кутията за участие във фоайето. В края на всеки месец екипът на театъра преброява участията и обявява новите победители.
Куклен театър – Русе поздравява своите октомврийски победители и благодари на всички малки зрители за вдъхновението и радостта, които споделят с нас! А на останалите напомняме – следващият победител може да бъде именно вашето дете!
АРЕНА
|