Сряда, 15 Октомври 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    15.10.2025  » Докосване до Латинска Америка – вечер с Анна Димитрова в галерията

    Книгата „Докосване до Латинска Америка. Пътешествие до Перу и      Мезоамерика“ – едно пътешествие през думи, култури и вдъхновение с Анна Димитрова ще бъде представена на 16 октомври 2025 г, от 18:00 ч. в Художествената галерия. 


    Писането и пътуването са две понятия, близки по дух: едното улавя света в думи, другото – влиза в същността му чрез движение и преживяване. Художествена галерия – Русе Ви кани на среща, която съчетава двете – представянето на книгата на Анна Димитрова „Докосване до Латинска Америка. Пътешествие до Перу и Мезоамерика“.

    Този пътепис отвежда читателя далеч – сред древните цивилизации на инките и маите, през магичните пейзажи, ритми и истории на Латинска Америка. Но едновременно ни връща близо – до човешката топлота, любопитството и радостта от малките, всекидневни чудеса. Книгата е изживяване, което събира знания, поезия и лични размисли, преплитайки география, история и културни наблюдения с духа на истински пътешественик.

    „Това е класически, образцов пътепис, който ни позволява да се потопим бавно в детайла – с внимание към всичко, което ни заобикаля, и с широко отворени очи“, коментира проф. дфн Пламен Антов.
    Доц. Велислава Донева добавя: „Книгата на Анна Димитрова е покана за пътуване към онези, които търсят Пътя и шестват по него.“

    Представянето в Художествена галерия – Русе не е просто литературна среща – то е възможност за споделен опит, за обсъждане на впечатления, за задаване на въпроси и за пренасяне на публиката в един друг свят, където думите съживяват земята, небето и хората, които срещаме по пътя.

    АРЕНА
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »