Събота, 15 Юни 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    30.04.2024  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - май
    КОНЦЕРТИ • СПЕКТАКЛИ • СЪБИТИЯ
    ОБЩИНА РУСЕ



    6 МАЙ – ПРАЗНИК НА РУСЕ

    2. четвъртък 11:00 – 16:00 ч. Градината на пл. „Ал. Батенберг“
    БОЯДИСВАНЕ НА ЯЙЦА И ИГРИ ЗА ДЕЦА

    17:00 ч. Доходно здание ФОТОГРАФИИ ОТ РУСЕ
    изложба на Градското фотографско дружество

    18:00 ч. Изложбена зала ул. „Борисова“ 6 РУСЕ – МОЯТ ГРАД
    обща художествена изложба на Групата на русенските художници

    4. събота

    9 – 13 ч.|16 – 19 ч. Стадион „Дунав“, ФК „Дунав“ – Община Русе
    Международен футболен турнир „Северна звезда“ в памет на 11-годишния футболист на „Дунав“ – Русе Венцеслав Георгиев

    10:00 – 12:00 ч. Спортна площадка на ПГМ „Юрий Гагарин“
    Заедно с момчетата от баскетболен клуб „Дунав“

    5. неделя
    9:00 – 10:00 ч. ул. „Александровска“
    Runners of Ruse - бягане

    11:00 ч. пред Община Русе
    ВЕЛИКДЕНСКО ХОРО ФТТ „Найден Киров“ – Община Русе

    19:30 – 22:00 ч. Русенски кей
    RIVER PARTY: ОГЪН И ВОДА с участието на: DJ GROOVY GEORGE
    DJ ДИАН от Deep Zone Project

    22:30 ч. Русенски кей
    ОГНЕН ПЪРФОРМАНС – „Нов цирк“ – София

    6. понеделник

    9:00 – 17:00 ч. ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ
    Исторически музей, Екомузей и Художествена галерия
    вход свободен

    9:00 ч. храм „Св. Георги“
    ПРАЗНИЧНА СВЕТА ЛИТУРГИЯ

    10:00 – 19:00 ч. ул. Александровска
    ФОТОАКЦИЯ „АЗ ОБИЧАМ РУСЕ“
    Градско фотографско дружество

    10:00 – 12:00 ч. ул. Александровска
    АНИМАЦИЯ НА КОКИЛИ И ВЪЗДУШНА АКРОБАТИКА с „Нов цирк“ – София

    10:00 – 12:00 ч. ул. Александровска
    ПЪТУВАЩ КУКЛЕН ТЕАТЪР с актьорите на ДКТ – Русе

    10:00 – 12:00 ч. РБ „Л. Каравелов“
    РУСЕ – БЛИЗЪК И НЕПОЗНАТ
    Портрет на един град, заключен в пощенски картички

    11:00 – 16:00 ч. Гредовия мост
    БЪНДЖИ СКОКОВЕ

    11 ч., пл. Хан Крум
    АРТ АКЦИЯ на ученици от НУИ „ Проф. В. Стоянов“

    11:00 ч. пл.. „Ал. Батенберг“
    Децата на Русе вият Гергьовски венец

    11:30 ч., пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война
    Тържествена церемония по полагане на венци и цветя по повод 6 май – Ден на храбростта
    и Българската армия

    12:00 ч., пл.. „Ал. Батенберг“
    КОНЦЕРТ НА ДВГ „СЛЪНЦЕ“

    12:30 – 13:30 ч. пред Съдебна палата
    РУСЕ ПРАЗНУВА с танцьорите на Танцова задруга „Жълтица“

    16:00 – 18:00 ч. пред Съдебната палата
    Общински младежки дом – Младежки парламент
    В ТЪРСЕНЕ НА РУСЕНСКИ СЪКРОВИЩА

    16:00 – 18:00 ч. пл. Свобода
    ДТШ „Патиланци“ към ДКТ – Русе представя:
    „РУСЕ В КУТИЯ“

    17:00 ч., Паметник на Свободата
    БЕЗПЛАТНИ ТУРИСТИЧЕСКИ ОБИКОЛКИ с професионални екскурзоводи

    20:00 ч. Площад пред Общината
    25 години на сцена КОНЦЕРТ НА ГРУПА Д2
    С ДИЧО ХРИСТОВ И ДЕЯН КАМЕНОВ – ДИДО

    17 – 19.05.
    Доходно здание пл. Свобода, Община Русе, ОП „Русе Арт“, Международно туристическо изложение „Уикенд туризъм 2024”. Фестивал на туристическите забавления и анимации

    23. сряда, 18:30 ч.
    Доходно здание Тържествена церемония–концерт по повод 24 май и връчване на Наградите „Русе“ и „Млад творец“

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
    ГОЛЯМА ЗАЛА


    10. петък 19:00 ч.  Драматичен театър – Габрово
    Портретът на Дориан Грей по Оскар Уайлд
    Драматизация Полина Христова и Веселка Кунчева
    Режисура, сценография и костюмография – екип
    "Puppet's lab" – В. Кунчева и М. Голомехова
    Композитор М. Апостолов, Хореограф Я. Кунчев

    20. понеделник 19:00 ч.
    Странна случка с куче през нощта
    По световния бестселър на Марк Хадън
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Ванина Цандева

    22. сряда 19:00 ч.
    Куцльото от забутания остров
    по едноименната пиеса на Мартин Макдона
    Превод и сценична редакция Пламен Марков
    Режисьор Пламен Марков

    27. понеделник 19:00 ч.
    Бум – Бум
    комедиен моноспектакъл на Михаил Билалов
    Автор: Ваня Николова („Под прикритие“, „Връзки“ и
    "Голата истина за група "Жигули")

    30. четвъртък 19:00 ч.
    Натюрморт със затлъстял племенник
    от Йон Сапдару
    Превод Лора Ненковска, Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Петър Митев
    Композитор Пламен Мирчев Мирона

    КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”

    9. четвъртък 19:00 ч.
    Морфин – визуално-театрален спектакъл
    Режисьор Кристина Беломорска
    Сценография и костюми Сияна Драганинска
    Музика Давид Кокончев
    Мултимедия: А. Генчев, И.Иванов, Б. Фераджиев

    11. събота 19:00 ч.
    Емоции от първа необходимост
    по “Страх и мизерия в Третия Райх” от Бертолт Брехт
    Режисьор Ева Данаилова
    Хореограф Стефан Витанов
    Сценограф Евгения Явашева, Композитор Хр. Намлиев

    12. неделя 19:00 ч.
    Живак – авторски моноспектакъл на Димитър Живков
    Автор Димитър Живков
    Режисьор Димитър Стефанов
    Музика Мартин Каров, Сценография Д. Димитров

    14. вторник 19:00 ч.
    Духът на поета от Стефан Цанев
    Режисьор Ивайло Ненов
    Сценография и костюми Петя Боюкова
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: К. Хабил, М. Димитров, Б. Апостолов

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ

    2. четвъртък 19:00 ч. з. Филхармония
    STABAT MATER - Пасхален концерт
    Оркестър на Държавна опера - Русе
    Диригент Велислава Скрильова
    Владислава Гарвалова сопран
    Андреана Николова мецосопран
    В програмата: А. Вивалди, ,В. А. Моцарт, Дж. Перголези,

    7. вторник 19:00 ч. з. Филхармония
    Празничен великденски концерт
    Хор на Държавна опера - Русе
    Диригент Стелияна Димитрова-Хернани
    Владислава Гарвалова сопран, Пламен Бейков бас
    Глория Пенчева мецосопран, Петър Костов тенор
    Клавирен акомпанимент: Божена Петрова и Емилиян Акимов
    В програмата: творби от Д. Христов, С. Рахманинов
    Г. Форе, К. Дженкинс, П. Маскани, Дж. Верди, Ж. Бизе

    10. петък 19:00 ч. Опера - фоайе
    Заключена душа - Камерен концерт 110 години от рождението на Борис Христов
    Пламен Бейков бас и Божена Петрова пиано
    В програмата: П. Владигеров, П. Динев, Л. Пипков, Ц. Цанков, И. Болгар, А. Гречанинов

    15. сряда 19:00 ч. з. Филхармония
    Пробудени гласове – Симфоничен концерт
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Максим Ешкенази
    Солист Адам Милщайн, цигулка
    В програмата: Творби от композитори с еврейски произход, жертви на нацизма

    19. неделя 19:00 ч. Доходно здание
    Максим Ешкенази и дивите на русенската опера
    Концерт-спектакъл
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Максим Ешкенази
    Солисти и балет на Държавна опера – Русе
    Програма: Любими пиеси от опери, оперети и мюзикъли

    22. сряда,19:00 ч. з. Филхармония
    Празничен концерт
    Русенска филхармония – НУИ “Проф. Веселин Стоянов”
    Диригент Максим Ешкенази

    23. четвъртък 19:00 ч. Опера - фоайе
    Български гласове - Празничен камерен концерт
    Нели Петкова, Теодор Петков, Пламен Бейков
    В програмата – песни и инструментални пиеси от български композитори

    31. петък 19:00 ч. Доходно здание
    Ернани - опера от Джузепе Верди
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисьор Орлин Анастасов
    Сценография и костюми Денис Иванов
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера-Русе

    КУКЛЕН ТЕАТЪР

    8. сряда 18:00 ч.
    Браво, Франклин! по Полет Буржоа и Бренда Кларк
    Драматизация В. Владимиров – Валяка
    Участват: Деница Дончева и Любен Русенски
    Подходящ за деца над 2 години.

    9. четвъртък 19:00 ч.
    Ясен и Омая от Петя Миладинова по мотиви от приказката „Неродена мома“
    Режисьор Ивайло Марков
    Спектакъл за възрастни и деца над 7 години.

    12. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Много важна приказка - образователен спектакъл от Валентин Владимиров
    Постановка Валентин Владимиров
    Подходящ за деца над 3 години.

    16. четвъртък 19:00 ч.
    Момче и вятър
    Драматизация Илия Деведжиев
    Режисура Тодор Вълов
    Спектакъл за възрастни и деца над 5 години.

    19. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Червената шапчица по Шарл Перо
    Драматизация и режисура:
    Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография и кукли: Георги Пасев и Таня Пасева
    Подходящ за деца над 3 години.

    22. сряда 18:00 ч.
    Кой е по-хитър от Вера Стойкова
    Режисура Дарин Петков
    Подходящ за деца над 4 години.

    23. четвъртък 19:00 ч.
    Криворазбраната цивилизация по Добри Войников
    Драматизация и режисура Валентин Владимиров
    Сценография Таня и Георги Пасев
    Семеен спектакъл, за възрастни и деца над 10 години.

    26. неделя 11:00 и 12:30 ч. - премиера
    Маша и мечокът по руска народна приказка
    Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Георги и Таня Пасеви
    Подходящ за деца над 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ 
    ул. Борисова №39

    1 – 14.05. Експанзионизъм. Албино Пити, Италия
    1 – 14.05. Изложба на групата на художниците
    „Ателие 13“ - град Добрич
    1 – 15-05. Художници педагози в СУ "Христо Ботев".
    Избрани творби от фонда на ХГ – Русе

    14. вторник откриване 18:00 ч.
    Куфарът - представяне на сборник разкази на Анна Димитрова

    16. четвъртък.,18ч Даниела Максимова – изложба живопис
    18. събота 16 – 22:30 ч.
    Н ощ на музеите 2024

    31.05., 18:00 ч. Голо тяло – колекция на доц. д-р Пламен Пънев

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ 
    пл. Ал. Батенберг № 3

    8. сряда, 14:00 ч., РИМ – зала „Батенберг“
    Състезание „Русезнание“

    18. събота, 17:00 ч. - Нощ в музея

    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозици
    22. сряда, 15:00 ч. Прожекция на филмовата поредица Добри практики при устойчивото управление на горите по сценарии на инж. д-р Станислав Лазаров. WWF България и Регионален исторически музей – Русе

    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14 ул. Борисова №47

    8. сряда 19:00 ч.
    Changemakers – изложба Pop the Vote!
    По проект, финансиран от ЕП

    18. събота 19:33 ч.
    Нощ на музеите
    Ха-ха-ница – изложба на Недялко Делчев

    20:30 ч. Поезия по избор – Пърформанс на ученици от класа по актьорско майсторство от НУИ „Проф.В. Стоянов“ с преподавател Евгения Явашева

    19. неделя 19:00 ч.
    Разкази от други времена
    спектакъл по книгата на Иван Станков „Вечерна сватба“
    Постановка и сценография Евгения Явашева
    Музика Васил Маринов
    Билети по заявка на тел.: 0887 823 537


    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »