Петък, 23 Февруари 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    31.01.2024  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - февруари

    ОБЩИНА РУСЕ

    9. петък 15:30 ч. зала Култура    
    Eco Art Rousse 2024 “Street Art - GRAFFITIWORLD”
    Калиграфски уъркшоп - Йоаний
    Майсторски клас – дизайн със специалното участието на: Живко Терзииванов - Дизайнер, „Епъл”, Александър Цанев – Дизайнер, София, Мери Ван Вин – Артист, Холандия, Иван Д. Иванов – Йоаний – куратор

    18. неделя 11:30 ч. Паметник на Васил Левски/ Парк  на възрожденците    
    Тържествена церемония
    151 години от гибелта на Васил Левски
    Поднасяне на венци и цветя
    146 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА РУСЕ

    20 февруари, вторник 9:00 ч.
    Катедрален храм  Света Троица    
    Благодарствен молебен
    10:30 ч., пред  Катедрален храм  Света Троица    Община Русе – НЧ „Стефан Караджа – 2018 “
    Възстановка на влизането на руските войски  в Русе
    11:30 ч. Пантеон  на възрожденците
    Тържествена церемония 146 години от Освобождението на Русе
    Поднасяне на венци и цветя

    ОП РУСЕ АРТ                                                                         

    11. неделя, 18 ч. Доходно здание
    Любими песни
    Концерт със специалното участие на Стефан Диомов, група „5-те сезона“ и др. Билети – каса на Доходно здание     

    ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

    29. четвъртък 18:00 ч. Доходно здание
    Юбилеен концерт 15 години Фолклорен танцов състав „Зора“
    Билети – каса на Доходно здание  

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР САВА ОГНЯНОВ
    ГОЛЯМА ЗАЛА

    6. вторник 19:00 ч.    
    „Странна случка с куче през нощта“
    По световния бестселър на Марк Хадън
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Ванина Цандева
    Участват: К. Желев /дебют/, С. Радев /гост/, К. Ценкова, Я. Господинова, И. Драганов, К. Хабил, М. Димитров, В. Петков, Н. Банчева
    Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на НФК

    18. неделя 19:00 ч. премиера     
    „Натюрморт със затлъстял племенник“
    от Йон Сапдару
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Петър Митев
    Композитор Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: Любо Нейков /гост/, Роберт Янакиев /гост/ Милен Димитров, Дона Вълова, Ивайло Драганов

    22. четвъртък 19:00 ч.    
    „Образцов дом №6“ от Орлин Дяков
    Участват: М. Бежанска, Ф. Аврамов, И. Драганов, Й. Кънев, Д. Вълова, Т. Цветкова

    26 понеделник 19:00 ч.    
    „Боряна“ от Йордан Йовков
    Режисьор Бойко Богданов
    Сценография Светослав Кокалов
    Участват: Н. Банчева, В. Петков, И. Спасимиров, Й. Кънев, Л. Кънев, М. Димитров, К. Ценкова, И. Драганов, Я. Господинова, К. Станев, В. Просеникова И. Иванова, Д. Генов, Р. Маринов

    27. вторник 19:00 ч.
    „Нашенец“ по Чудомир
    Мариус Куркински 30 години на сцена
    Режисьор Мариус Куркински
    Моноспектакъл на Мариус Куркински

    28. сряда 19:00 ч.    
    „Редки тъпанари“
    Режисьор Теди Москов
    Участват: М. Новоселска, Р. Янакиев, Я. Бахаров, А. Сано-Среброто, Я. Господинова, А. Узунов, И. Спасимиров, П. Венелинова и К. Ценкова

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ  

    4. неделя,19:00 ч.,Доходно здание    
    „Трубадур“ - опера в четири действия от Джужепе Верди
    Диригент Вилиана Вълчева
    Диригент на хора Стелияна Димитрова-Хернани
    Режисьор Асен Шопов
    Сценография и костюми Иван Савов
    Участват А. Крунев, Б. Луков, П. Цонева, Ц. Василева , М. Миланов, Н. Петкова, И. Пенчев и др.  Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

    6. вторник 19:00 ч. з. Филхармония
    „Барок, класика, романтизъм“
    Камерен концерт
    С участието на Камерен ансамбъл от Оркестъра на Държавна опера – Русе
    Диригент Филип Баженов
    Концертмайстор Христина Маринова
    Програма: А. Вивалди, В. А. Моцарт, А. Аренски

    9. петък 19:00 ч. з. Филхармония
    „Зимни музикални вечери“
    Симфоничен концерт
    Диригент Волфганг Харер
    Солисти: Реика Сакамото – цигулка
    Аристотелис Пападимитриу – пиано
    Програма: Б. Барток – Концерт за цигулка и оркестър №2, С. Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър №2
    Оркестър на Държавна опера – Русе

    14. сряда 19:00 ч. з. Филхармония
    „Марс и Венера“
    Тенори vs Сопрани
    Гала концерт-спектакъл
    Диригент Вилиана Вълчева
    Участват: Д. Караиванова, Г. Пенчева, Н. Петкова, Б. Луков, М. Михайлов, П. Костов
    Оркестър и балет  на Държавна опера – Русе

    19. понеделник, 19:00 ч.,з. Филхармония
    Заключителен концерт на диригентския курс на проф. Кристоф Брунер и проф. Иван Василевски
    Симфоничен концерт
    Русенска филхармония
    В програмата: Л. В. Бетовен, Й. Брамс, К. М. фон Вебер , Й. Щраус - син

    21. сряда 19:00 ч. з. Филхармония
    „Зимни музикални вечери“
    Бетовен – сонати за цигулка и пиано
    Камерен концерт
    Тамара Лазарова – цигулка, Божена Петрова – пиано, Габриел Тато – цигулка, Веселина Ботева – пиано
    В програмата – Сонати №№ 2, 7

    23. петък 19:00 ч. Доходно здание    
    „Царицата на Чардаша“ – оперета от Имре Калман
    Диригент Димитър Косев
    Режисьор Георги Симеонов
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера - Русе

    24. събота  19:00 ч. Доходно здание    
    „Дон Кихот“
    Балет в две действия от Лудвиг Минкус
    Хореография Мариус Петипа и Александър Горски
    С участието на прима-балетистите на Софийската опера и балет Марта Петкова и Никола Хаджитанев
    Солисти и ансамбъл от Балета на Държавна опера - Русе

    26. понеделник 19:00 ч. з. Филхармония    
    Камерен концерт
    Инструментален ансамбъл “Енигма”
    В програмата: Творби от Густав Холст и Ханс Пфицнер

    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

    1. четвъртък 19:00 ч.    
    „Пинокио“ по Карло Колоди
    Драматизация проф. Славчо Маленов
    Режисура Тодор Вълов
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Сценография Наталия Гочева
    Участват: С. Станчева, И. Маринова, М. Пашов, Д. Пишев и М. Маринов, асистенции – Х. Петкова
    Подходящ за деца над 10 години.

    4. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    „Трите прасенца“ по английска народна приказка  
    Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Юлия Лачева
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева и Л. Русенски
    Подходящ за деца над 3 години.

    7. сряда  18:00 ч.    
    „Патиланци“ по Ран Босилек
    Драматургия Тодор Вълов  
    Участват: Д. Дончева, К. Станева и М. Маринов
    Подходящ за деца над 3 години.

    8. четвъртък 19:00 ч.    
    „Ясен и Омая“ от Петя Миладинова по мотиви от приказката „Неродена мома“
    Режисьор Ивайло Марков
    Сценография и кукли Наталия Гочева
    С участието на актьори от Куклен театър – Русе
    Подходящ за деца над 7 години.

    11. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    14. сряда 18:00 ч.    
    „Приказка за мечтатели“ по Карел Чапек и Робер Ескарпи
    Постановка и режисура Евелина Косьовска
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева Х. Нурев, В. Маринов  
    Подходящ за деца над 4 години.

    15. четвъртък 19:00 ч.    
    „Криворазбраната цивилизация“ по Добри Войников
    Драматизация и режисура Валентин Владимиров
    Сценография Таня Пасева и Георги Пасев
    С участието на актьори от Куклен театър – Русе
    Подходящ за деца над 10 години.

    18. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    21. сряда 18:00 ч.    
    „Кучето, което…“ по  Джани Родари
    Драматизация и режисура Деница Дончева
    Композитор Станимир Иванов
    Сценография и кукли Георги и Таня Пасеви
    Подходящ за деца над 3 години.

    22. четвъртък 19:00 ч. премиера
    25. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    „Момче и вятър“
    Драматизация Илия Деведжиев
    Режисура Тодор Вълов
    Музика Елена Методиева
    Сценография Стефка Кювлиева
    Участват: В. Маринов, Г. Либова, Д. Пишев, И. Маринова, Л. Русенски и Р. Тотева
    Подходящ за деца над 5 години.

    25. неделя 18:00 ч. премиера     
    „Питър Пан“
    Детска театрална школа Патиланци  с художествен ръководител Деница Дончева

    28. сряда, 19 ч. предпремиера
    29. четвъртък 19:00 ч. премиера    
    „Чехов търси талант“ по Нийл Саймън
    Превод и сценичен вариант Недялко Делчев
    Постановка, визуална и музикална среда Михаил Милчев
    Участват: Борис Коев, Гергана Либова, Мартин Пашов  , Димитър Пишев, Йоана Рачева и Светлина Станчева
    Спектакъл за възрастни и деца над 10 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ
    ул. Борисова №39

    2 – 18.02. 17:30 ч. Откриване
    Ахимса. Ненасилие - 40 български художници с изложба срещу агресията. Организатор: Индологическа фондация „Изток – Запад“, със съдействието на посолството на Република Индия

    15 – 29.02. 18 ч., откриване    
    Александър Симов. „Аморфен свят“ - живопис, рисунки, карикатури

    20.02. – 5.03. Иван Иванов – Йоаний „Lucie in the Sky with  Diamonds“
    откриване 29.02., 17:30 ч. Изложба - рисунки, комикс, живопис


    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ
    пл. Ал. Батенберг №3

    29. четвъртък, 11:00 ч., Исторически музей, фоайе
    Откриване на витрина с мартеници, част от фонда на отдел Етнография“
    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозиции

    23.02. – 1.03., 9:00 ч.  Мартенски благотворителен базар  на СНЦ „Германо-българска помощ за животните“

    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14
    ул. Борисова №47

    16. петък 19:00 ч. Любовни междучасия - Поетичен концерт с участието на ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ от класовете по класическо пеене и актьорско майсторство с преподаватели Андреана Николова и Евгения Явашева

    17. събота 19:00 ч. Изложба на курса по фотография – начално ниво към Photoschool

    19. понеделник 19:00 ч. Срещи с киното – късо украинско кино . Лектор Милен Димитров. В партньорство с „Каритас“ - Русе

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »