Четвъртък, 1 Юни 2023
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    27.04.2023  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - май


    6 МАЙ – ПРАЗНИК НА РУСЕ  

    3. сряда 17:30 ч. РБ „Л. Каравелов“
    РБ „Л. Каравелов“ – Русе и Сдружение РусчукБГ
    „През обектива на старите русенски фотоателиета“ – изложба 

    3. сряда 19.00 часа, в зала „Европа“ YO-YO Band ще представи своя първи едноименен албум. Под името "YO-YO" се крие общият музикален проект на Христо Йоцов и Михаил Йосифов ("Йоцов - Йосифов Бенд")

    4. четвъртък, 19 ч.
    Концерт на Ансамбъл Българе
    Билети - Networx    

    5. петък, 10:00 ч. ул. „Витоша“ №18
    Дунавска задруга на народните художествени занаяти
    Ден на отворените врати

    18:00 ч. Художествена галерия – Русе
    90 години Русенска художествена галерия
    Диалози между поколенията

    20:00 ч.  пред Община Русе    
    Концерт на Дует Ритон

    6. събота 9:00 – 18:00 ч. Исторически музей – Русе   
    Ден на отворените врати

    9:00 ч.  храм „Св. Георги“
    Празнична Света Литургия

    10:30 – 12:30 ч. Паметник на Свободата
    Дружество „Традиция“ и НЧ „Стефан Караджа 2018“ – Русе
    Павилион с военни униформи, старо оръжие и предмети на бита от Русе след Освобождението

    11:30 ч., пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война
    Тържествена церемония  по полагане на венци и цветя  по повод 6 май – Ден на храбростта
    и Българската армия

    12:00 ч. площад Хан Крум
    Хепънинг на НУИ „ Проф. В. Стоянов“

    12:00 ч., пред  Доходно здание
    Държавна опера – Русе
    Русе дирижира операта - Празничен концерт с участието на публиката
    Диригент Димитър Косев

    13:00 ч., Паметник на Свободата
    Ловци на театрални съкровища
    С актьорите на ДТ „С. Огнянов“ – Русе и награди – подаръчни ваучери за спектакли

    13:30 ч., пред Съдебната палата
    Държавен куклен театър – Русе
    Трите прасенца - куклен театър за най-малките

    16:00 ч., пред Съдебната палата
    Хоротека с ФТТ „Найден Киров“

    16:00 – 18:00 ч. Парк на младежта
    Празник в Парка!
    с участието на актьорите от Куклен театър – Русе и изпълнители от ОбДЦКИ и ОМД – Русе

    17:00 ч., пред Доходно здание
    Концерт на Биг Бенд – Русе
    Диригент Димчо Рубчев

    18:00 ч., Паметник на Свободата
    Сдружение “КултурТур Русе”
    Ruse Summer Free Tour - безплатна пешеходна обиколка по забележителни сгради и обекти в централните части на града

    20:00 ч. пред Община Русе    
    Община Русе, Дунарит АД – Русе
    Концерт на  Николина Чакърдъкова, Мария Чакърдъкова, Неврокопски танцов ансамбъл

    11 – 13.05. Доходно здание пл. Свобода    Община Русе, ОП „Русе Арт“
    Международно туристическо изложение „Уикенд туризъм 2023“
    Фестивал на туристическите  забавления и анимации

    24. сряда  18:00 ч. Доходно здание    
    Тържествена церемония–концерт по повод 24 май и връчване на ежегодните Награди „Русе“

    28. неделя, 11 ч. Католическа църква „Св. Павел от Кръста“
    Академичен хор „Sexaginta Prista – Bulgaria“ при РУ „Ангел Кънчев“
    SANCTUS SPIRITUS

    ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

    20. събота, 11 ч. пред Доходно здание
    Музикална приказка
    Концерт на ВФ Приста към ОМД – Русе

    27. събота  Доходно здание
    XVI Международен танцов фестивал
    Танцуващата река

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
    ГОЛЯМА ЗАЛА

    8. понеделник 19:00 ч.
    Още по-редки тъпанари
    Продължението на спектакъла Рeдки Тъпанари
    Режисьор Теди Москов

    15. понеделник 19:00 ч.
    Боряна от Йордан Йовков
    Постановка Бойко Богданов

    17. сряда 19:00 ч.
    Помощ, жена ми е луда! – автор Жан Барбие
    Постановка Орлин Дяков

    19. петък 19:00 ч.
    Една българка – моноспектакъл на Снежина Петрова Режисьор Десислава Шпатова
    Видео и аудио постпродукция RINKOFF

    22. понеделник 19:00 ч.
    Редки тъпанари – 150-то представление
    Режисьор Теди Москов

    26. петък 19:00 ч.
    Образцов дом №6 от Орлин Дяков
    с участието на: Мая Бежанска и Филип Аврамов

    29. понеделник 19:00 ч.
    Шахнаме: сказание за Зал – национално турне 2023 по древния персийски епос от Феродуси
    Режисьор и сценична версия Елена Панайотова
    Композитор Николай Иванов (група ОМ)
    Художник Юлиян Табаков
    Хореография Росен Михайлов
    Музика на живо Марина Великова (група ОМ)

    31. сряда 19:00 ч.
    Лилиом от Ференц Молнар със специалното участие на Мая Бежанска
    Режисьор Ивайло Ненов

    КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”

    11. четвъртък 19:00 ч.
    Изчезващи по Елизе Вилк
    Режисьор Думитру Акриш
    Сценография и костюми Михай Константин Ранин
    Видеомапинг Йонуц Гаврила


    ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ

    9. вторник 19:00 ч. з. Филхармония
    Л. В. Бетовен
    Увертюра Леонора 3 и Симфония №9
    Диригент Емил Табаков
    Хор и оркестър на Държавна опера – Русе
    Смесен хор “Дунавски звуци” и Камерен хор “Васил Арнаудов”

    12. петък 19:00 ч. Опера – фоайе
    Кантата за кафето – Светска кантата от Й. С. Бах
    Диригент Луиза Станоева
    Сценична реализация Пламен Бейков
    Солисти и оркестър на  Държавна опера – Русе

    18. четвъртък  19:00 ч. Дом Канети
    Министерство на културата
    Държавна опера – Русе
    Концерт и изложба по случай 80-та годишнина от спасяването на българските евреи
    Програма: еврейска традиционна музика – клезмер. С участието на Инструментален ансамбъл “Енигма”

    20. събота 19:00 ч. Доходно здание
    Тоска – опера в три действия от Джакомо Пучини
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисьор Орлин Анастасов
    Мултимедийна сценография и 3D-мапинг  –
    Полина Герасимова
    Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

    23. вторник 19:00 ч. Доходно здание
    Братя Аргирови и Оркестър на ДО – Русе
    Солисти на Държавна опера – Русе
    Диригент Димитър Косев

    25. четвъртък,19 ч Доходно здание
    Спящата красавица
    Балет в три действия от П. И. Чайковски

    26. петък 19:00 ч. з. Филхармония
    Мария Калас – гласът на столетието
    Георгиос Филаделфевс, тенорq солисти и оркестър на Държавна опера – Русе
    Програма: арии и дуети из опери на Росини, Белини, Верди, Сен-Санс, Масне, Пучини


    КУКЛЕН ТЕАТЪР

    2. вторник 18:00 ч.
    9. вторник 18:00 ч.
    Червената шапчица по Шарл Перо
    Драматизация и режисура:  Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография и кукли: Георги Пасев и Таня Пасева
    Подходящ за деца над 3 години.

    3. сряда 19:00 ч. ДКТ – Сливен и Сдружение „Арс Актива“
    Артем – автор Теодора Георгиева
    Композитор Милен Апостолов; Фотограф Теодора Тодорова; Сценография, костюми, маски и грим Ясмин Манделли
    С подкрепата на НФ „Култура“ по програма „Дебюти“.
    Спектакъл за възрастни деца над 16 години.

    4. четвъртък 18:00 ч.
    Приказка за Боби и шайка микроби
    Драматизация и режисура: В. Владимиров – Валяка
    Подходящ за деца над 3 години.

    7. неделя 11:00 и 12:30 ч. Куклен театър – Габрово
    Момче и Вятър по Ран Босилек
    Режисьор Илиян Иванов; Музика Георги Гарчов
    Сценография Драгомир Цанев

    10. сряда 19:00 ч.
    Поетично-музикален спомен от Димитър Пишев и Мартин Пашов
    Със специалното участие на Илия Деведжиев
    Вход свободен    

    11. четвъртък 18:00 ч.
    Трите прасенца по английска народна приказка  
    Драматизация Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Юлия Лачева
    Подходящ за най-малките.                                                     

    14. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Вълкът и седемте козлета по Братя Грим
    Драматизация и режисура Мая и Митко Димитрови
    Подходящ за най-малките.

    16. вторник 18:00 ч.
    Много важна приказка - образователен спектакъл от Валентин Владимиров
    Постановка Валентин Владимиров
    Подходящ за деца над 3 години.

    17. сряда 18:00 ч.
    Патиланци по Ран Босилек
    Драматургия Тодор Вълов, Режисьор Дарин Петков
    Сценография Наталия Гочева
    Подходящ за деца над 3 години.

    18. четвъртък 19:00 ч.
    Криворазбраната цивилизация по Добри Войников
    Драматизация и режисура Валентин Владимиров
    Сценография Таня и Георги Пасев
    Музика Станимир Иванов
    Семеен спектакъл, за възрастни и деца над 10 години.

    19. петък 19:00 ч.
    Том Сойер по Марк Твен
    Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
    Участват: К. Станева, И. Маринова, С. Станчева
    М. Маринов, М. Пашов, Д. Пишев, В. Маринов
    Семеен спектакъл, за възрастни и деца над 10 години.

    21. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Котаракът в чизми по Шарл Перо
    Драматизация и режисура: Ивайло Марков
    Участват: С. Станчева, И. Маринова, М. Пашов, Д. Пишев и Х.Петкова
    Подходящ за деца над 3 години.

    23. вторник18:00 ч.
    28. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Приказка за мечтатели по Карел Чапек и Робер Ескарпи
    Постановка и режисура Евелина Косьовска
    Подходящ за деца над 4 години.

    25. четвъртък 18:00 ч.
    Мравчо и голямото море от Ж. Донева и Т. Вълов
    Постановка Тодор Вълов  
    Подходящ за най-малките.

    31. сряда 19:00 ч.
    Пинокио по Карло Колоди
    Драматизация проф. Славчо Маленов
    Режисура Тодор Вълов
    Семеен спектакъл, за възрастни и деца над 6 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ
    ул. Борисова №39

    3 – 24 .05., 18:00 ч. Рашо Митев – скулптура и  Гошо Георгиев – живопис
    5 – 30.05., 17:30 ч. Изложба „Красотата на родното“
    Творби от фонда на ХГ – Русе, селектирани от ученици от Английска гимназия „Гео Милев“ – Русе
    31.05. - 20.06., 18 ч.    От въглен до огън – Димитър Грозданов

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

    пл. Ал. Батенберг № 3

    9. вторник, РИМ – Лапидариум
    Една година война в Украйна – изложба
    Организатори: AgerPress и Регионален исторически музей – Русе

    13. неделя, 17:00 ч., Исторически музей, Екомузей, Аквариум
    Нощ в музея

    26. петкък, 17:00 ч., РИМ – Лапидариум
    Детска нощ в музея

    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозици
    15. понеделник,14:00 ч.
    Състезание по Русезнание
    Организатори: ВМРО,РУО - Русе, РИМ – Русе  

    22. понеделник,18:00 ч.
    Птиците на България през очите на един поляк – изложба
    Полски културен институт и Регионален исторически музей – Русе
    Презентация: Посланикът на Полша в София д-р Мачей Шимански

    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14
    ул. Борисова №47

    8. понеделник 19:00 ч.
    Музикалната практика в България от критическа гледна точка – срещи с критиката
    Лектор Екатерина Дочева,  специален гост Емил Табаков
    Срещата се реализира с подкрепата на НФ „Култура“
    Вход свободен 
     
    13. събота 19:00 ч.
    Откриване на Галерия “Блок14“
    „Русенци на гости на Русе “ (част от „Нощта на музеите“)
    Изложба на: И. Великов, Н. Димчевски, В. Цанкова, Н. Бузов с финансовата подкрепа на НФ „Култура“. Вход свободен

    22. понеделник 18:30 ч.,
    Представяне на детската книга Дневникът на Тарльо: Ники от Теодора Александрова
    Вх. свободен    

    29. понеделник 19:00 ч.,
    Срещи с киното, филм: „Процесът“
    Режисьор: Орсън Уелс, Лектор: Милен Димитров
    Вх. свободен   

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »