Събота, 28 Януари 2023
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    25.11.2022  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - декември

    КОНЦЕРТИ • СПЕКТАКЛИ • СЪБИТИЯ

    30 ноември, сряда, 17:30 ч., сцена пред Общината
    Запалване светлините на Коледната елха с участието на: ОбДЦКИ – Русе

    17. събота 18:00 ч. зала Дунав
    Коледно надиграване - богата концертна и конкурсна програма с участието на фолклорни състави и клубове от Русе

    17. събота 18:00 ч. зала Европа. Вход свободен
    Общински младежки дом – Русе
    Коледен хоров концерт с участието на: ДМХ Св. Георги Победоносец при ОМД – Русе. Диригент Мина Влайкова; Божена Иванова пиано

    ***
    Хор Влашчанка Гюргево, Румъния
    Диригент Кармен Пецанка
    със съдействието на Асоциация Еврорегион Данубиус
    ***
    Хор на Варненските учители Арс Музика
    Диригент Веселина Маринова; Боян Бъчваров пиано
    ***
    Академичен хор Сексагинта Приста – Русе
    Диригент Пламен Георгиев
    Асистент-диригент Албена Андреева
    Ина Стойкова пиано

    31. събота 22:00 ч. пред Общината
    Да посрещнем заедно Новата 2023 година!
    С участието на група Soda Acoustic
    Специален гост: Поли Генова и група

    ОП РУСЕ АРТ

    14. сряда, 19:00 ч. Доходно здание
    Коледен концерт
    Биг Бенд – Русе и ВГ „Приста“ при ОМД - Русе
    Диригент Димчо Рубчев

    ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО
    17. събота, 11 ч. Доходно здание
    В очакване на Дядо Коледа
    Празничен концерт–спектакъл на ОбДЦКИ – Русе

    20. вторник,18 ч. зала Европа
    Коледен концерт на Тамбурашки оркестър Русе и ДВГ Слънце

    21. сряда, 18:00 ч. зала Европа
    Коледен концерт на Детско–девически хор
    Хор Дунавски вълни при ОбДЦКИ
    Диригент Весела Тодорова

    22. четвъртък,18ч. Доходно здание
    Коледен концерт с участието на всички формации при ОбДЦКИ – Русе

    ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

    8. четвъртък,18ч. зала Европа
    вход свободен
    Коледен концерт на Вокална група Приста при ОМД – Русе

    20. вторник, 18 ч. Доходно здание
    Коледен концерт на състави от ОМД – Русе

    РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА Л. КАРАВЕЛОВ

    12. понеделник фоайе, 2 ет.
    Скулптори, автори на емблематични за Русе паметници - Жеко Спиридонов, Любомир Далчев, Владимир Владимиров, Арнолдо Цоки и Никола Терзиев – Желязото – изложба

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР САВА ОГНЯНОВ
    ГОЛЯМА ЗАЛА

    5. понеделник 19:00 ч.
    Боряна от Йордан Йовков
    Постановка Бойко Богданов

    9. петък 19:00 ч.
    Балкански синдром по Станислав Стратиев
    Режисьор Недялко Делчев с участието на Георги Мамалев и др.

    11. неделя 18:00 и 20:00 ч.
    ДТ „Никола Вапцаров“ – Благоевград
    Съмнение от Джон Патрик Шанли
    Превод Деница Димитрова
    Режисура Стайко Мурджев
    Сценография и костюми творчески колектив
    Музика Петър Дундаков
    Видео дизайн Никола Налбантов
    Консултант Юлияна Войкова-Найман
    Участват: Станка Калчева, Калин Врачански, Мариана Бонева, Радена Вълканова

    13. вторник 19:00 ч.
    Лилиом от Ференц Молнар
    Със специалното участие на Мая Бежанска
    Режисьор Ивайло Ненов
    Сценография и костюми Борис Далчев
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Хореография Деница Дончева
    Участват: Т. Лазаров, М. Иванова, И. Керанова, Д. Вълова, М. Крумова, М. Димитров, И. Драганов, К. Берков, К. Хабил, Р. Дамянов, В. Петков, Л. Кънев, Н. Банчева, М. Емануилов, Р. Панков, К. Борисова, с участието на деца от Театрална школа Патиланци

    КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”

    15. четвъртък 19:00 ч.
    Коледно селфи - смях по Коледа със стендъп комедията Юзър от Боян Иванов и Алексей Кожухаров
    Режисьор Боян Иванов
    Музикално оформление S.U.S.F.
    Участва: Алексей Кожухаров

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ

    3. събота 19:00 ч. Доходно здание
    Лястовичката опера от Джакомо Пучини
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисьор Татяна Соколова
    Сценография Габриела Кърджиева
    Художник на костюмите Яна Дворецка
    Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

    9. петък, 19:00 ч. зала Филхармония - премиера
    Омагьосаният принц - опера в две картини от Димитър Тъпков
    Солисти и оркестър на Държавна опера – Русе
    В антракта – Intermezzo:
    Подслушан разговор - мини-опера от Димитър Тъпков
    Солисти и клавирен съпровод

    10. събота 19:00 ч. Доходно здание
    Прилепът – оперета от Йохан Щраус-син
    Диригент Владимир Бошнаков
    Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера - Русе

    12. понеделник 19:00 ч. Опера - фоайе
    Телефонът – едноактна опера от Джан Карло Меноти
    Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева
    С участието на: Нели Петкова и Теодор Петков
    Клавирен акомпанимент Веселина Ботева

    16. петък 19:00 ч. зала Филхармония
    Симфоничен концерт
    Русенска филхармония
    Диригент Емил Табаков
    Л. ван Бетовен – Симфония No5 и Симфония No6

    21. сряда 19:00 ч. Доходно здание
    Коледа с Васил Петров – празничен концерт
    Диригент Димитър Косев
    Хор и оркестър на Държавна опера - Русе

    23. петък 19:00 ч. зала Филхармония
    Спасете Коледа! – коледен концерт
    Русенска детска опера
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Свилен Димитров
    31. събота 18:00 ч. Доходно здание
    Новогодишен концерт
    Диригенти Вилиана Вълчева и Димитър Косев
    Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

    1. сряда 19:00 ч.
    Много важна приказка - образователен спектакъл от Валентин Владимиров
    Постановка Валентин Владимиров – Валяка
    Музика Станимир Иванов
    Участват: К. Станева, М. Маринов и Х. Нурев
    Подходящ за деца над 3 години.

    4. неделя 11:00 и 12:30 ч. ДКТ „Васил Друмев“ – Шумен
    Фокуси в куфар - забавление за деца
    Режисьор Паскал Паскалев
    Участват: Росен Караджов и Боряна Иванова
    Подходящ за деца над 3 години.

    6. вторник 18:00 ч.
    Патиланци по Ран Босилек
    Драматургия Тодор Вълов
    Участват: Д. Дончева, К. Станева и М. Маринов
    Подходящ за деца над 3 години.

    7 и 14.12. 19:00 ч.
    Пинокио по Карло Колоди
    Драматизация проф. Славчо Маленов
    Режисура Тодор Вълов
    Участват: С. Станчева, И. Маринова, М. Пашов, Д. Пишев, М. Маринов
    Подходящ за деца над 6 години.

    8. четвъртък 18:00 ч.
    Трите прасенца по английска народна приказка
    Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
    Подходящ за най-малките.

    11. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    15. четвъртък 18:00 ч.
    Коледен подарък за Мърморко (с Дядо Коледа) от Валентин Владимиров – Валяка
    Режисура Валентин Владимиров – Валяка
    Музика Станимир Иванов
    Сценография Таня и Георги Пасеви
    Участват: Ивета Маринова, Димитър Пишев
    Светлина Станчева и Мартин Пашов
    Подходящ за деца над 3 години.

    13. вторник 18:00 ч.
    18. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    20. вторник 18:00 ч.
    Коледни Снежинки от Валентин Владимиров – Валяка
    Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
    Композитор Станимир Иванов
    Участват: Кремена Станева и Мартин Маринов
    Подходящ за деца над 3 години.

    21. сряда 19:00 ч.
    Малката кибритопродавачка (с Дядо Коледа) по Ханс Кристиан Андерсен
    Постановка Валентин Владимиров – Валяка
    Музика Станимир Иванов
    Сценография Валентина Германова
    Участват: Кремена Станева, Светлина Станчева Ивета
    Маринова, Хубен Нурев, Димитър Пишев
    и Мартин Маринов
    Подходящ за деца над 4 години.

    22. четвъртък 18:00 ч.
    Коледен подарък за Мърморко (с Дядо Коледа) от Валентин Владимиров – Валяка
    Режисура Валентин Владимиров – Валяка
    Музика Станимир Иванов
    Сценография: Таня и Георги Пасеви
    Участват: Ивета Маринова, Димитър Пишев
    Светлина Станчева и Мартин Пашов
    Подходящ за деца над 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ

    1 – 13.12. Хроматични резонанси - Любен Генов
    1 – 11.12. Николай Русчуклиев – изложба, 90 години от рождението на художника
    15 – 30.12. откриване:18:30 ч. „малки ТВОРЦИ-ГОЛЕМИ вълшебства“. Изложба на детска школа “Арт работилница” в ХГ - Русе, обхващаща периода 2020 – 2022 г.

    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14
    УЛ. БОРИСОВА No47


    3. събота 19:00 ч.
    Исус и Лазар - авторски спектакъл на сдружение
    “Забелски глас”, по текст на Е. Станев и Н. Казандзакис
    Режисьор Дима Настева
    Участват: Симеон Василев, Диан Ставрев
    Мариела Димитрова, Андриян Асенов

    10. събота 19:00 ч.
    Boino Pole: Shakespeare - театрална свободия в 10 части
    Продукция на „Блок 14“ в партньорство със Сдружение “Реплика”
    Режисьор Ованес Торосян
    Музика Ованес Торосян
    Видео Асен Николов
    Участват: Кристиана Ценкова и Милена Ерменкова
    С подкрепата на Община Русе по Програма „Култура“

    11. неделя 11:00 ч.
    Коледна работилничка за деца
    предварително записване на тел. 0899 33 45 77,  и 0887 82 35 37
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА


  •    27.01.2023 - КИНОПРОГРАМА Cinema City Русе
    27 януари - 2 февруари

    всички интервюта  »