Петък, 22 Януари 2021
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    08.01.2021  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ януари


    ДТ САВА ОГНЯНОВ

    14, четвъртък, 19 ч. Голяма сцена
    ПРЕМИЕРА ГОЛЕМАНОВ от Ст. Л. Костов
    със специалното участие на Христо Гърбов

    Режисьор: Орлин Дяков
    Сценография и костюми: Виолета Радкова
    Музика: Пламен Мирчев - Мирона
    Участват: Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Петя Венелинова, Татяна Цветкова, Тони Тончева, Ясена Господинова и Евгения Явашева


    15, петък, 19 ч. Голяма сцена
    ПРЕМИЕРА ГОЛЕМАНОВ от Ст. Л. Костов
    със специалното участие на Христо Гърбов

    Участват: Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Петя Венелинова, Татяна Цветкова, Тони Тончева, Ясена Господинова и Евгения Явашева

    20, сряда, 19 ч. Камерна зала ПРЕМИЕРА
    РОЖДЕН ДЕН от Харолд Пинтър

    Превод: Галина Томова-Станкева
    Режисьор: Веселин Петров
    Сценография и костюми: Михаела Добрева
    Музика: Георги Атанасов
    Фотография: Omi Studio
    Видео: Венцислав Тодоров
    Участват: Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Косьо Станев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Мариана Крумова


    22, петък, 19 ч.Голяма сцена
    ХОРО по романа на Антон Страшимиров

    Постановка и драматизация: Петър Денчев
    Сценография и костюми: Петър Митев
    Музика: Пламен Мирчев - Мирона
    Участват: Александър Узунов, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Иван Самоковлиев, Йовко Кънев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Кадри Хабил, Косьо Станев, Любомир Кънев, Мариана Крумова, Надя Банчева, Тони Тончева


    25, понеделник, 19 ч.Голяма сцена
    КОГАТО ИНДИЙЦИТЕ НИ КУПЯТ от Себастиан Тиери
    Със специалното участие на: Михаил Билалов и Николай Урумов
    Режисьор: Орлин Дяков

    26, вторник, 19 ч. Камерна зала
    LOVID-19 от Анна Бужинска
    Постановка и сценография: Евгения Явашева
    Участват: Ивайло Спасимиров, Кристиана Ценкова


    27, сряда, 19 ч. Голяма сцена
    МАРИУС 50 - сборен моноспектакъл на Мариус Куркински
     
    28, четвъртък, 19 ч.Голяма сцена
    МАРИУС 50 - сборен моноспектакъл на Мариус Куркински


    29, петък, 19 ч. Камерна зала
    МЪЖКА ЗАДУШНИЦА от Емил Бонев
    моноспектакъл с Николай Урумов

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ

    8 януари, петък, 19.00, зала Филхармония
    НОВОГОДИШЕН ГАЛАКОНЦРЕТ
    Диригент – Димитър Косев
    Концертмайстор – Анна Фурнаджиева
    Солисти и оркестър на Държавна опера-Русе
    В програмата:
    Арии и ансамбли от оперети и мюзикъли от Фр. Лехар, И. Калман, Й. Щраус-син,
    Л. Ардити, Фр. Лоу, Дж. Бок

    16 януари, събота, 19.00 часа, Доходно здание
    СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА
    Балет от Александър Йосифов
    Хореография – Силвия Томова
    Костюми – Първолета Чавдарова-Летиция
    Сценография – Иван Токаджиев
    Балет на Държавна опера-Русе

    23 януари, събота, 19.00 часа, Доходно здание
    СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
    Русенска филхармония
    Диригент – Емил Табаков
    Людмил Ангелов – пиано
    Концертмайстор – Мария Павлова
    Феликс Менделсон Бартолди – Симфония No.4, Италианска

    27 януари, сряда 19.00 часа, зала Европа
    ВАРИАЦИИ ПО МОЦАРТ
    230 години от смъртта на Волфганг Амадеус Моцарт
    Камерен концерт на
    КАРНEВАЛЕ АНСАМБЪЛ

    29 януари, събота, 19.00 часа, Доходно здание
    СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР
    Втора премиера
    Опера от Джоакино Росини
    Либрето – Чезаре Стербини
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера-Русе
    Диригент – Франсоа-Роберто Джиролами
    Режисьор – Орлин Анастасов
    Сценография – Иван Савов
    Хормайстор – Стелияна Димитрова-Хернани
    Концертмайстор – Ефтима Евтимова

    Граф Алмавива – Александър Баранов
    Бартоло – Стстоян Стоянджов
    Розина – Теодора Чукурска
    Фигаро –Венцеслав Анастасов
    Базилио – Пламен Бейков
    Берта – Петя Цонева
    Фиорело – Борислав Николов
    Офицер – Стефан Пенчев
    Нотариус - Михаил Дамянов
    Миманс: Мария Николова, Ирена Барбукова, Никол Баранова, Михаил Дамянов, Деян Добрев
    Пластика Детелина Кремакова
    Хор, балет и оркестър на Държавна опера-Русе

    Концертмайстори за януари
    Новогодишен концерт - Анна Фурнаджиева.
    Табаков - Мария
    Бръснар - Ефтима
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »