20.10.2023  » Филмът Немилосърдната красавица направи 47 участия във фестивали
Българският игрален филм “Немилосърдната красавица” за три месеца фестивален живот вече има 47 участия във фестивали по целия свят и 40 присъдени награди, разказват от Ergana Films Production.



По думите им филмът е увлекателно, емоционално динамично и високохудожествено историческо кино, с множество препратки към вечни теми, особено актуални в наше време.

“la belle dame sans merci” е създаден с искрено възхищение и преклонение пред великата френска култура и за нашия екип е особено ценно, когато получаваме разбиране и признание от Франция“, казва режисьорът Николай Богомилов.

Той споделя писмо, получено вчера от Paris Awards Film Festival: „Уважаеми Николай, позволете ми да Ви поздравя за блестящата победа! Вашето умение и смелост да въплътите идеите си на екрана са просто невероятни и вдъхновяващи. Вие прекрасно успяхте да предадете емоциите и да ни въвлечете във Вашия свят. Победа Ви на филмовия фестивал е
потвърждение за това, че сте истински майстор на своето изкуство

Нека това бъде първата стъпка в кариерата Ви към неограничени нови висоти и Ви донесе много нови възможности за творчество. Искрено Ви поздравяваме за това ярко постижение. Желаем Ви безкрайно вдъхновение, интересни проекти и още по-големи творчески успехи! Нека Вашето изкуство продължава да радва и вдъхновява всички нас“.

„Немилосърдната красавица” е искрен и честен разказ за цената, която плаща всеки творец, за своето творчество. За силата да запазиш вяра, чест и достойнство без значение колко голямо е изкушението, тласкащо те към неморален избор“, посочва критиката.

Сценарият е на Николай Богомилов и Винсент Молли, оператор е Емил Топузов. Музиката е на Гия Канчели, Йоханес Брамс, Йохан Себастиан Бах, Янис Ксенакис. Участват Винсент Моли, Баярма Баярма, Нели Дренска, Адриана Димова.

Сюжетът се развива в средновековна Франция. Главният герой е студент, различен от другите с това, че пише поезия и е много религиозен. Заедно с група приятели, нахлуват и громят обществената баня като място на порока. През нощта мъжът е нападнат, убива един от нападателите си и се налага да избяга. Озовава се в приказно кралство, където кралицата се влюбва в него. Двамата разговарят за любовта си – понякога вместо кралицата, поетът вижда смъртта в образа на ориенталска красавица. Кралицата умира и поетът остава в трагична самота…

Филмът тръгва и по кината в България от 8 декември, допълват продуцентите.
АРЕНА
«  Обратно към новините