всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    18.06.2020  » Сребърни и бронзови медали спечели МВР Русе по плуване
    Със сребърни и бронзови медали индивидуално, както и с комплексно класиране на четвърто място се завърна отборът на служители на МВР – в Русе и членове на спортен клуб „Спартак“ (от ОДМВР–Русе, РДПБЗН – Русе, РДГП – Русе и от Следствения отдел при РОП – Русе) от Републиканско първенство по плуване за служители на МВР. Състезанието се проведе от 15 до 17 юни в НСБ „Спортпалас“ - курортен комплекс Златни пясъци. Русе бе представен от отбор, състоящ се от 12 състезатели.

При второто си участие в републиканското първенство, отборът на КСТ „Спартак“ - Русе в състав: Петър Петров, Бисер Цирков, Тихомир Ганев, Наталия Кабакчиева, Огнян Стефанов, Светослав Корфонозов, Пламен Петров, Каролина Василева, Ралица Григорова, Борислав Пенчев, Искра Попова, Румен Мушанов, Росен Парашкевов, Емил Йорданов се класира на четвърто място в комплексното класиране, само на три точки от третото място.

Със сребърни медали при мъжете се завръща Румен Мушанов, завоювани в дисциплините - 50 и 100 м бруст, 50 бътерфлай и 100 съчетано, както и с бронз на 50 свободен стил.

При жените Ралица Григорова е грабнала бронзовите призове в 50 гръб, 100 бруст и 100 свободен стил.

Със сребърен медал на щафета 4х50 свободен стил при дамите се класира съставът: Искра Попова, Каролина Василева, Ралица Григорова и Наталия Кабакчиева.

Първенството се провежда съгласно Правилника и изискванията на FINA и БФПС на 25-метров басейн с пет коридора и температура на водата 26°С. в следните дисциплини: 50 м. и 100 м. св. стил (мъже и жени); 50 м. и 100 м. бруст (мъже и жени); 50 м. гръб (мъже и жени); 50 м. бътерфлай (мъже и жени); 100 м. съчетано плуване (мъже и жени); щафета 4 х 50 м. св. стил (мъже и жени); щафета 4 х 50 м. съчетано плуване (мъже и жени); 4 х 50 м. смесена щафета свободен стил (двама мъже и две жени).