всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    23.10.2019  » Сребро за отбора на ТСК Русе в първия ден от Държавното

Повече от 30 русенски щангисти се включват в започналия вчера втори кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести. Надпреварата, която е за всички възрастови групи се провежда в Пловдив и ще продължи до 25 октомври включително. В първия състезателен ден на подиума излязоха момчетата до 13 годишна възраст. Възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе, водени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови, се наредиха на второ място.

Първи стана отбора на Бургас, а трети – този от Асеновград. Русенските тежкоатлети завоюваха и индивидуални отличия. На първо място се класира Ивайло Серафимов /кат. до 49 кг/, на второ място се класираха Джан Зарков от СУ „Васил Левски“ /категория до 49 кг/ и Мартин Пенчев от СУ „Майор Атанас Узунов/ в категория до 55 кг. На трето място се класира още един ученик на русенското спортно училище - Габриел Георгиев, който се състезаваше в категория до 45 килограма.