всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    25.09.2019  » 17 медала от Осмите летни университетски игри за РУ

На Осмите летни университетски игри Русенския университет се представи в 6 вида спорт – баскетбол, волейбол, футбол, тенис на маса , плуване и комбинираната щафета. Престижната комплексна купа за втори път е в Русе. Доц.Златко Джуров, председател на Асоциацията за университетски спорт ”Академик” връчи отличието на председателя на Университетския  спортен център – проф. д-р Борислав Ангелов.

Много силни бяха изявите на  тримата наши отлични състезатели по плуване, извоювали общо 7 медала. С три златни медала в дисциплините 50 и 100 метра “гръб“ и 50 метра „свободен стил“ се отличи студентът Богомил Яковчев от специалност ”Право”. Берна Чавдарова извоюва 2 златни медала на 200 метра “съчетано“  и 100 метра “свободен стил“ и един  сребърен на 100 метра “бруст“. Нейната съотборничка Севиляй Сали е със сребърен медал на 50 метра “гръб“ и  четвърто място на 50 метра „свободен стил“.

Шампионско бе представянето на двойката волейболисти – Константин Начев и Христо Костов, които победиха всички свои конкуренти в дисциплината плажен волейбол. Другата представляваща Русенския университет двойка състезатели Давид Димитров и Беркант Юмер се нареди на осма позиция.

Много добре се състезаваха баскетболистите в турнира „3х3” : Пламен Ангелов, Октан Маринов, Диян Евстатиев, Даниел Денев,които в решителна среща за медалите надиграха отбора на ТУ-София и завоюваха второто място. Футболистите  заслужаваха първото място, но едно подценяване в срещата с УНСС-София, завърши със  загуба  3:4 и ни отреди сребърните медали.

Отличните състезателки по тенис на маса Весела Асенова и Стелияна Николаева бяха над всички и извоюваха първо и второ място в индивидуалния турнир, първо място на “двойки“ и първо място в отборната надпревара. В комбинираната десетпостова щафета, завършваща Летните игри се явиха 9 отбора. Русенските студенти убедително спечелиха първото място и това натежа да получат купата, носеща  името на дългогодишния ректор на НСА, проф.Никола Хаджиев.