Денка Абрашева от Русе
спечели първото място в най-трудната
дистанция 90 км жени 40+ по време на второто
издание на ултрамаратона Canyon
Creek по поречието на река Русенски
Лом. При мъжете в същата група победител
стана Даниел Строеску от Румъния.
Стартът за 90-километровото трасе беше
по тъмно в 3 часа сутринта, като в
изпитанието се включиха 34 състезатели,
най-бързият от които премина дистанцията
за 7 часа 31 минути.
Организатор на събитието бе Сдружение
„Поломие – Русе“. За безупречната
организация на мащабното събитие се
включиха над 50 доброволци от различни
градове на страната.
Състезателното трасе премина по едни
от най-живописните места на Природен
парк Русенски Лом. Старт/финалът беше
при Басарбовския скален манастир. Тази
година маратонът включваше 5 дистанции.
Петдесет километровото трасе можеше
да се премине и с маунтин байк (велосипед),
а другата нова дистанция беше 90
километровата.
На старта застанаха 410 състезатели от
цялата страна и чужбина. Над 40 румънци
се включиха в надпреварата, като имаше
състезатели и от Дания, Ирландия,
Великобритания, Украйна.
В съботния следобед се проведе и "бирена миля" - атрактивно бягане за популяризиране на маратона. Целта беше на всяка обиколка на Градската градина да бъде изпивана и по една бира.
И така четири пъти.
Един от
най-добрите българи в ултрабяганията
през последните две години – Александър
Спасов стартира в 50-километровата
дистанция и заслужено грабна първото
място. Рекордьорката по преминаването
на Ком – Емине Антония Григорова също
се включи в маратона.
Класиране:
Дистанция 10 км мъже
I място – Ивайло Вълев -
България
II място – Purcea Marian - Румъния
III място – Румен Стаматов -
България
Дистанция 10 км жени
I място – Милена Савова -
България
II място – Магдалена Борисова
- България
III място – Евелина Чакърова
- България
Дистанция 10 км мъже 40+
I място – Антон Димитров -
България
II място – Богдан Евгениев -
България
III място – Емил Петров -
България
Дистанция 10 км жени 40+
I място – Маргарита Обретенова
- България
II място – Петрана Петрова -
България
III място – Ваня Стефанова -
България
Дистанция 20 км мъже
I място – Милен Ковачков -
България
II място – Ивайло Каменаров
- България
III място – Самуел Папов -
България
Дистанция 20 км жени
I място – Антония Русева -
България
II място – Веселина Йорданова
- България
III място – Антония Георгиева
- България
Дистанция 20 км мъже 40+
I място – Павлин Димитров -
България
II място – Васил Ангелов -
България
III място – Калоян Начев -
България
Дистанция 20 км жени 40+
I място – Стефка Стоянова -
България
II място – Цветанка Пенчева
– България
III място – Andreea Davidoiu - Румъния
Дистанция 50 км мъже
I място – Александър Спасов
- България
II място – Руслан Палазов -
България
III място – Даниел Кубашлиев
- България
Дистанция 50 км жени
I място – Стела Димитрова -
България
II място – Melania Radutoiu - Румъния
III място – Катя Дженкова -
България
Дистанция 50 км мъже 40+
I място – Николай Димитров
- България
II място – Тодор Димитров -
България
III място – Юлиян Савов -
България
Дистанция 50 км жени 40+
I място – Гергана Малчева -
България
II място – Красимира Желязкова
- България
III място – Стиляна Петрова
– България
III място – Светлана Кирова
- България
Дистанция 50 км с велосипед мъже
I място – Минко Банчев -
България
II място – Самуил Вълчев -
България
III място – Павел Пройнов -
България
Дистанция 50 км с велосипед жени
I място – Яна Далекова -
България
II място – Женя Виделова -
България
III място – Мартина Илиева -
България
Дистанция 50 км с велосипед мъже 40+
I място – Димитър Карабахчиев
- България
II място – Bo Dudek - Дания
III място – Augustin Sporis - Румъния
Дистанция 50 км с велосипед жени 40+
I място – Венцислава Цачева
- България
II място – Ралица Манева -
България
Дистанция 90 км мъже
I място – Леон Суворов -
България
II място – Ioan Contiu - Румъния
III място – Георги Пехлев -
България
Дистанция 90 км жени
I място – Яна Петрова - България
II място – Боряна Николчева
- България
III място – Мартина Рачева -
България
Дистанция 90 км мъже 40+
I място – Daniel Stroescu - Румъния
II място – Красимир Николов
- България
III място – Цеци Ценкуловски
- България
Дистанция 90 км жени 40+
I място – Денка Абрашева -
България
II място – Дими Червенлиева
- България
АРЕНА
|