Церемония по връчване на грамоти и
награждаване на отличниците от училищата
на територията на община Русе по случай
24 май - Ден на българската просвета и
култура и славянската писменост се
състоя днес, в зала „Европа“ на Доходно
здание. Наградите връчи кметът на
Община Русе Пламен Стоилов. Присъстваха директори
на училища, преподаватели, родители и
гости.
По традиция и тази година кметът на
Община Русе Пламен Стоилов отправи
поздравленията си към отличените
русенски ученици в знак на благодарност
към положения труд за постигнатите
високи резултати през периода на
изминаващата учебна година: „Вие
притежавате всички качества да вървите
с изправена глава, защото се отличавате.
Вашите постижения са резултат от много
часове, прекарани в подготовка и
усъвършенстване, а резултатите, които
показвате са достойни за възхищение”.
Кметът изрази признателност и към
енергията и неуморимия дух на техните
директори, преподаватели и родители и
пожела на всички успех.
С решение на Педагогическия съвет
всяка година училищата предлагат по
един ученик, който достойно е представил
и допринесъл за издигане авторитета на
училището, в което се обучава и заслужава
да бъде сред най-добрите и изявени
ученици в град Русе. Това са ученици,
които са постигнали високи резултати
в областта на образованието, културата,
изкуството, науката и спорта – общински
и регионални етапи от Национални
олимпиади, състезания, държавни първенства
по различни видове спорт, ученически
игри и други.
На награждаването пяха младите таланти
Марина Петрова и Михаил Петров от Детска
вокална група „Слънце“ с ръководител
Наталия Константинова, които поздравиха
публиката с песента „Усмивката“. Тридесет и осем отличници бяха наградени
на церемонията:
Максим Загоров (11 клас, АЕГ „Гео
Милев“); Барбара Митева (12 клас, МГ „Баба
Тонка“); Катрин Терзич (11 клас, НУИ „Проф.
Веселин Стоянов“); Виктор Григоров (11
клас, ПГ по механотехника „Юрий Гагарин“);
Теодор Митев (12 клас, ПГ по транспорт);
Мариян Иванов (12 клас, ПГ по туризъм
„Иван П. Павлов“); Ренета Димитрова (12
клас, ПГДВА „Йосиф Вондрак“); Ивайло
Цветанов (12 клас, ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“),
Жанита Рафаелова (12 клас, ПГИУ „Елиас
Канети“); София Тодорова (12 клас, ПГО
„Недка Иван Лазарова“); Мирослав
Георгиев (12 клас, ПГПТ „Атанас Цонев
Буров“); Йоана Кръстева (12 клас, ПГРКК);
Даниел Атанасов (12 клас, ПГСС „Ангел
Кънчев“); Лъчезара Томова (6 клас, ПЧСОУ
„Леонардо да Винчи“); Симона Петрова
(12 клас, СУ „Възраждане“); Мълвина
Димитрова (12 клас, СУ „Христо Ботев“);
Теодор Ташков (12 клас, СУ „М-р Атанас
Узунов“); Симона Асенова (12 клас, ПГСАГ
„Пеньо Пенев“); Мирослав Стефанов (4
клас, ОУ „Алеко Константинов“); Габриела
Иванова (7 клас, ОУ „Ангел Кънчев“);
Виктория Гоергиева (4 клас, ОУ „Братя
Миладинови“); Адриана Желева (3 клас, ОУ
„Васил Априлов“); Даяна Димитрова (7
клас, ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село);
Галина Димитрова (7 клас, ОУ „Иван
Вазов“); Игнат Матеев (4 клас, ОУ „Любен
Каравелов“); Рени Адолфова (7 клас, ОУ
„Никола Обретенов“); Мартин Станчев
(7 клас, ОУ „Олимпи Панов“); Нели Манджарова
(7 клас, ОУ „Отец Паисий“); Теодора
Петракиева (7 клас, ОУ „Отец Паисий“,
гр. Мартен); Лора Йорданова (4 клас, ОУ
„Отец Паисий“, с. Тетово); Никола Димов
(4 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с.
Николово); Сонер Селяйдин (4 клас, ОУ „Св.
Св. Кирил и Методий, с. Семерджиево);
Даяна Денева (7 клас, ОУ „Тома Кърджиев“);
Денислав Велчев (3 клас, ОУ „Христо
Смирненски“, кв. Долапите); Велислава
Великова (11 клас, СУ „Васил Левски“);
Инна Георгиева (12 клас, СУ „Йордан
Йовков“); Ангел Иванов (12 клас, СУЕЕ
„Константин-Кирил Философ“) и Екатерина
Енева (12 клас, СУПНЕ „Фридрих Шилер“). АРЕНА
|