всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    01.09.2014  » Сребро за българи в Международната регата Европа Къп

Живко Йорданов и Любен Тенекеджиев взеха сребърни медали от Международната регата „Европа Къп 2014“, която се проведе в езерото в луксозния курорт Мамая (Румъния). В нея взеха участие държави със силно развито ветоходство като Гърция, Израел, Франция, Словения, Молдова, Румъния и др.

Живко и Любен тренират в Яхт клуб „Порт Бургас“, които бяха победители в клубното класиране в Регата „България си ти! – Порт Варна 2014“ и имаха възможност да излъчат един участник в северната ни съседка, другият състезател в Румъния бе победител в генералното класиране на Клас „Лазер 4.7“

Двамата участници се съревноваваха под знака на „България си ти!“, като Сдружението се погрижи за разходите по участието им.

Българските състезатели досега бяха тренирали само в море и за първи път участваха в по-висок клас в международно състезание в езеро. Това обаче не ги спря да вземат сребърни медали. Любен Тенекеджиев дори взе още една награда в общото класиране.

Децата бяха под ръководството на терньора на Яхт клуб „Порт Бургас“ - Коста Стергидов, който беше неотлъчно до тях. А лодките край езерото не успяха да поберат медиите, които проследиха регатата с голям интерес.