Петък, 19 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    10.04.2017  » 4 неочаквани ползи от гнева
    4 неочаквани ползи от гнева
    Източник: Thinkstock/Guliver
    Гневът може да бъде унищожителна емоция и е необходимо да се научите да се владеете. Но колкото и да е неразумен, той може да има и някои положителни ефекти. Ето кои са те според PsyBlog.
     
    1. Гневът като мотивация
    Изследванията показват, че гневът може да ни придвижи сериозно към постигане на нашите цели и особено при наличието на проблеми и препятствия пред тях. Когато виждаме нещо като полезно, ние го искаме повече когато сме гневни. Конструктивният гнят може да ви накара да се чувствате силни и мощни и да ви тласне към постигането на това, което искате.

    2. Гневът може да бъде полезен за връзките
    Гневът е естествена реакция, когато с нас са се отнесли зле и е начин да изразим и комуникираме това чувство за несправедливост. Но обществото ни казва, че гневът е опасен и трябва да се скрие. Как влияе това на личните ни връзки? Странно или не, но изследванията показват, че потиснатият и скрит гняв в интимните връзки може да бъде пагубен за тях. Проблемът е, че когато скриете гнева си вашият партньор не знае, че прави нещо грешно. И така продължава да го прави, а това със сигурност не допринася за връзката. Изразеният гняв, ако е оправдан и насочен към намиране на разрешение вместо само вентилиране всъщност може да помогне и да заздрави връзката.

    3. Гневът може да ни помогне да опознаем себе си по-добре Според едно изследване около една трета от интервюираните са зявили, че изразеният гняв им е помогнал да видят собствените си грешки.

    4. Гневът като стратегия за преговаряне Гневът може да бъде оправдан начин да получите това, което искате. В проучване, посветено на преговорите, участниците са правили повече и по-големи отстъпки на гневни преговарящи, отколкото на спокойни преговарящи.
    expert.bg
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »